دریافت کاتالوگ شرکت
قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران - طبقه دوم - پلاک 215

اگر ایران بخواهد ، تمام فیلترشکن ها از کار خواهند افتاد.

۱۳۹۷/۲/۳۰ ۲۱:۲۰:۰۰
اگر ایران بخواهد ، تمام فیلترشکن ها از کار خواهند افتاد.
معاون دادستان قضایی کل کشور از موفقیت آمیز بودن مسدودسازی تلگرام خبر داده است.

معاون دادستان قضایی کل کشور از موفقیت آمیز بودن مسدودسازی تلگرام خبر داده است. طبق گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالصمد خرم آبادی با انتشار تصویری اظهار کرده است که  آنچه در این نمودار مشاهده می‌ شود، منحنی سقوط ناگهانی و آبشاری رتبه تلگرام است که سایت الکسا آن را ترسیم کرده است. خرم آبادی در ادامه اینگونه توضیح داد:

 فیلتر و مسدودسازی­ قسمتی از تلگرام در ایران باعث سقوط فاحش رتبه این پیام‌رسان در ایران و جهان شده است. ظرف چند روز رتبه telegram.me یکصد پله در ایران و ده‌ها پله در جهان سقوط کرده است.

خرم آبادی اعلام کرده که برای انتقال آرام مردم به پیام رسان های داخلی، هنوز تعدادی از نسخه های فارسی تلگرام مسدود نشده و از طرف دیگر مبارزه جدی با فیلترشکن ها صورت نگرفته است، اما با این حال در مرحله اول مسدودسازی، کاهش بازدید کاربران از تلگرام موجبات سقوط فاحش رتبه این پیام‌رسان را در ایران و جهان رقم زده است. او در ادامه گفت که ایران هر زمان که اراده کند فیلترشکن‌ها را به‌طور کامل مسدود خواهد کرد. او در پایان گفت:

توانایی فنی نخبگان سایبری نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران فوق تصور است، هنوز از توانایی این نیروها برای مبارزه با فیلترشکن‌ها استفاده نشده است.

خرم آبادی در شرایطی خبر از سقوط آبشاری بازید از تلگرام میدهد که روز گذشته، آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود تصویری به اشتراک گذاشت که در آن آمار میزان بازدید از پست های منتشر شده در تلگرام را در یک ماه اخیر را نمایش داده بود. مرجع این عکس دانشگاه تهران بود و نشان میدهد که بعد از افت و خیزهای چند روز به دلیل اختلال در تلگرام و اعمال فیلترینگ بازدید از پست ها روند صعودی داشته است.

با وجود آنکه نمی توان کاهش نسبی میزان بازدید در پست های تلگرام را انکار کرد، تصویری که دادستان قضایی کشور آن را منتشر کرده است، رنک telegram.me را در ایران در وب سایت الکسا نمایش داده است که روند نزولی آن کاملاً طبیعی است. چرا که به دلیل مسدودسازی تلگرام در ایران، چنانچه کاربری قصد استفاده از آن را در داخل کشور داشته باشد باید با تغییر IP این امکان را فراهم کند. در این صورت طبیعتا به دلیل استفاده از فیلترشکن، آمار استفاده از تلگرام در ایران در بین کشورهای دیگر پخش خواهد شد.

$$$$$$$$$$/media/news/content/2141992957990.jpg

اینستاگرام آفیس نت
  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین
طراحی سایت آسان و ارزان شد ، با اورینو حرفه ای شروع کنید (کلیک کنید)
فرم درخواست مشاوره رایگان