دریافت کاتالوگ شرکت
قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران - طبقه دوم - پلاک 215

شغل های هوش مصنوعی در سال جدید میلادی

۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۱۱:۲۰:۰۰
شغل های هوش مصنوعی در سال جدید میلادی
هوش مصنوعی تکنولوژی است که دنیا را تغییر میدهد و تا حالا توانسته کمک بسیاری به انسان بکند. در ادامه با آفیس نت همراه باشید....

بگذارید دو مفهوم را از هم متمایز کنیم: AI (هوش مصنوعی) و IA (هوش افزایی). باوجود گام‌های بلندی که در توسعه‌ی هوش مصنوعی برداشته‌ شده است و در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه خواهد یافت، هنوز تا زمانی که این تکنولوژی بتواند جایگزین نیروی انسانی شود، راهی طولانی در پیش داریم. بااین‌حال به‌زودی شاهد نفوذ بیش‌ازپیش هوش مصنوعی در مشاغل روزانه‌ی خود و همچنین هوش افزایی انسانی خواهیم بود.

به این موضوع فکر کنید که در حال حاضر مردم چگونه کار خود را انجام می‌دهند؟ بسیاری از وظایف تکراری کارمندان یا الگوهای ثابت، می‌توانند به بخشی منتقل شوند که نیاز زیادی به خلاقیت و شهود ندارد. برای مثال یک دکتر را تصور کنید. هوش مصنوعی به‌زودی می‌تواند خیلی سریع‌تر و دقیق‌تر، بیماری‌های مشترک و رایج را تشخیص دهد. جهانی را تصور کنید که در آن کامپیوترها سابقه‌ی پزشکی، نتایج اسکن و آزمایش‌های بیمار را می‌خوانند و به‌طور دقیق فهرست بیماری‌های محتمل را به پزشکان ارائه می‌دهند. در این صورت پزشکان می‌توانند زمان بیشتری به بررسی تشخیص‌های احتمالی، ارتباط برقرار کردن با بیماران و برنامه‌ریزی برای درمان‌های مؤثر و هدفمند اختصاص دهند.

دنیایی که در آن هوش مصنوعی کاملاً جایگزین پزشکان شود - البته اگر چنین اتفاقی بیفتد - فاصله‌ی زیادی با جهان حال حاضر ما دارد. بااین‌حال دورانی که در آن پزشکان با کمک هوش مصنوعی بسیار کاراتر و مؤثرتر فعالیت می‌کنند، به‌زودی فرامی‌رسد. در چنین مواردی، این فناوری جایگزین شغل هیچ‌کسی نخواهد شد؛ بلکه فقط به مردم کمک می‌کند کار خود را بهتر انجام دهند.

AI will be held against more scrutiny

 اشتباهات و بررسی‌های غلط هوش مصنوعی افزایش خواهد یافت

هوش مصنوعی یک فناوری فوق‌العاده قدرتمند است و ازآنجاکه کیفیت کار مردم را افزایش می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد روی بخش‌های مهم وظایفشان متمرکز شوند، به‌سرعت از طرف جامعه در حال پذیرش است. ولی  در واقع بخشی از جذابیت این فناوری، به این دلیل است که این تکنولوژی می‌تواند خطرناک هم باشد.

الگوریتم‌ها به دلیل توانایی‌شان در تصمیم‌گیری هوشمندانه و سریع محبوبیت پیداکرده‌اند. اما همین قدرت به آن‌ها اجازه می‌دهد زمانی که تصمیم نادرستی اتخاذ می‌کنند، تأثیری سریع‌تر و وسیع‌تر روی زندگی مردم داشته باشند. کارشناسان این پدیده را «سمت تاریک هوش مصنوعی» می‌نامند و معتقدند این پتانسیل وجود دارد که مجموعه‌ی داده‌های همگن، الگوریتم‌های اشتباهی تولید کنند که این الگوریتم‌ها، تصمیمات مهمی در مورد زندگی مردم اتخاذ می‌کنند. پیش‌ازاین نیز ما شاهد چنین تأثیراتی بوده‌ایم (ربات تای مایکروسافت یا نتایج تصویری گوگل برای واژه‌ی «Gorilla»)

به همین دلیل همان‌طور که هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۸ قدرتمندتر می‌شود، بررسی‌های اشتباه بیشتری هم انجام می‌دهند. متأسفانه به‌احتمال بالا ما بازهم شاهد چنین تجربیاتی خواهیم بود که نشان می‌دهند اگر جزئیات این فناوری کنترل نشوند، چه فاجعه‌ای در انتظار جوامع خواهد بود. بااین‌حال سال ۲۰۱۸، سالی است که شرکت‌های خریدار محصولات هوش مصنوعی، صرفاً به توانایی‌های قابل پیش‌بینی الگوریتم نمی‌اندیشند، بلکه متعهد می‌شوند که الگوریتم‌ها را به‌طور پیشرفته تحت نظارت و کنترل داشته باشند و تأثیرات غیر منتظره‌ی بالقوه‌ی آنان را به حداقل برسانند.

$$$$$$$$$$/media/news/content/20811151684654.jpg

اینستاگرام آفیس نت
  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین
طراحی سایت آسان و ارزان شد ، با اورینو حرفه ای شروع کنید (کلیک کنید)
فرم درخواست مشاوره رایگان