دریافت کاتالوگ شرکت
قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران - طبقه دوم - پلاک 215

نرم افزاری جهت ردیابی پشه های ناقا بیماری

۱۳۹۶/۹/۱۶ ۱۱:۱۲:۰۰
نرم افزاری جهت ردیابی پشه های ناقا بیماری
تلفن های هوشمند در قابلیت های بسیاری دارند و میتوانند که صدای انسان را به خوبی تحلیل کنند. اما جالب است بدانید که آنها صدا هایی به غیر از انسان را تشخیص میدهند و از این طریق میتوانند از صدای بال زدن پشه نوع انرا تشخیص دهند. با آفیس نت همراه باشید...

دکتر Davide Zili یکی از محققان این پروژه در مصاحبه ای با دیجیتال ترندز عنوان کرد: "ما رشته الگوریتم هایی تهیه کرده ایم که تا حدودی قادر به تشخیص حضور پشه ها از طریق گوش دادن به صدای بال زدن آنها است، علاوه بر این تعدادی سنسور به عنوان نمونه اولیه نیز تهیه کرده ایم و یک اپلیکیشن اندرویدی که بر روی دستگاه های ارزان قیمت نیز قابل اجرا است، طراحی شده تا با استفاده از آن بتوانیم داده های ثبت شده از پشه های گوناگون را به سرورهایمان انتقال دهیم و از آنجا برای آنالیز و عملیات های بعدی جهت توسعه این الگوریتم استفاده کنیم. جمع آوری این داده ها به یکی از اهداف این پروژه کمک بزرگی خواهد کرد و آن ایسنت که پایگاه اطلاعاتی جامعی از داده های مربوط به انواع پشه ها تهیه شده و در دسترس عموم قرار میگیرد."

در حال حاضر توسط وسائلی که این تیم تهیه کرده است، قابلیت شناسایی دقیق پشه های نوع آنوفل که ناقل بیماری مالاریا هستند تا دقت 72 درصد ممکن شده است. تیم تحقیقاتی امیدوار است با پیشرفت پروژه تمامی 3600 نوع مختلف پشه ها را توسط دستگاه خود به دقت شناسایی کند. این هدف نیازمند سیستم های ضبط صدا با کیفیت بسیار بالا است. برای همین محققان یک پروژه تحقیقاتی با نام Zooniverse Platform آغاز کرده اند تا به در تحلیل داده های خام و دسته بندی درست به آنها کمک کند.

با توجه به اینکه یکی از اهداف پروژه متوجه تحت پوشش قرار دادن طیف گسترده ای از جوامع گوناگون با تمرکز بر گوشی های ارزان قیمت است، می توان امیدوار بود که نتایجی بسیار مثبت و مفید در پی داشته باشد.

اینستاگرام آفیس نت
  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین
طراحی سایت آسان و ارزان شد ، با اورینو حرفه ای شروع کنید (کلیک کنید)
فرم درخواست مشاوره رایگان