دریافت کاتالوگ شرکت
قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران - طبقه دوم - پلاک 215

محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا در سال 2017

۱۳۹۶/۹/۲ ۰۹:۴۴:۰۰
محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا در سال 2017
شاید خیلی ها قصد یادگیری برنامه نویسی را داشته باشند و نمی دانند که کدام زبان ایشان را راهنمایی میکند. این مطلب به این گونه افراد کمک میکند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. در ادامه با آفیس نت همراه باشید...

کمپانی TIOBE ، در ماه نوامبر 2017 رتبه بندی جدیدی از زبان های برنامه نویسی را منتشر کرده است و این رتبه بندی بر اساس محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. طبق این لیست زبان Java محبوب ترین زبان برنامه نویسی در سال 2017 شناخته شده است و پس از آن میتوان به زبان های C و C++ اشاره کرد.

 از سوی دیگر، PYPL طبق علاقه مندی کاربران در آموزش زبان برنامه نویسی در گوگل نیز به همین نتیجه رسید و جاوا را به عنوان زبان برنامه نویسی مطلوب شناسایی کرد و پس از آن Python و PHP را معرفی کرد. در حالی که پایتون همچنان محبوبیت خود را دارد، دیگر زبانهای اسکریپتی مانند Perl، PHP و Ruby محبوبیت خود را از دست میدهند.

لازم است برای کسانی که بی اطلاع هستند بگوییم که رتبه بندی TIOBE بر اساس تعداد جستجو نام زبان برنامه نویسی به عنوان یک کلمه کلیدی در موتور جستجو محاسبه می شود. در حالی که PYPL  از داده های خام موجود در Google Trends برای محاسبه رتبه بندی استفاده می کند و بر اساس بیشترین جستجو برای یک آموزش زبان برنامه نویسی، محبوب ترین را شناسایی میکند.

بر اساس اطلاعات تحقیقاتی این دو شرکت در ماه نوامبر 2017، دو فهرست با معیارهای مختلف، از محبوب ترین و برترین زبان های برنامه نویسی در سال 2017 تهیه شده است که این فهرست را در ادامه ارائه خواهیم کرد.

اینستاگرام آفیس نت
  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین
طراحی سایت آسان و ارزان شد ، با اورینو حرفه ای شروع کنید (کلیک کنید)
فرم درخواست مشاوره رایگان