دریافت کاتالوگ شرکت
قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران - طبقه دوم - پلاک 215

غیرفعال کردن پنجره های مزاحم پاپ آپ در مرورگرهای مختلف

۱۳۹۶/۶/۲۹ ۱۱:۰۵:۰۰
غیرفعال کردن پنجره های مزاحم پاپ آپ در مرورگرهای مختلف
اکثر وب‌سایت‌های شناخته شده، هزینه‌های منابع خود را با به نمایش گذاشتن تبلیغات تأمین می‌کنند. یکی از این نوع تبلیغات که طی چند سال اخیر رواج بسیاری یافته تبلیغات پاپ‌آپ است که بعضاً موجب افت سرعت در مرورگر کاربر و دور شدن از نکته مورد نظر می‌گردد. البته توجه داشته باشید که سرعت بارگذاری سایت تا حدی به سرعت اینترنت شما بستگی دارد تا حدی هم به سنگینی سایت در حال رؤیت هم مربوط می‌شود. به هر حال ما در ادامه قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توان از باز شدن نا به هنگام تبلیغات پاپ‌آپ در مرورگرهای رایج جلوگیری کرد.

غیر فعال کردن تبلیغات پاپ‌آپ بر روی مرورگر گوگل کروم

در ابتدا بر روی آیکون منوی اصلی که در قسمت بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کرده و سپس گزینه تنظیمات “Settings” را انتخاب نمایید.

Image-0013

به پایین صفحه مراجعه کرده تا گزینه “Show advanced settings…” را یافته و آن را باز کنید.

Image-0023

حال بعد از رفتن به سربرگ “Privacy”، گزینه “Content settings” را انتخاب نمایید.

Image-0032

مجدد تا جایی که بتوانید تنظیمات “Pop ups” را ببینید، به پایین صفحه اسکرول کنید. در این قسمت تنها کافیست گزینه فعال و یا غیرفعال کردن پاپ‌آپ را انتخاب نمایید.Image-0042

 

البته این قابلیت هم تعبیه شده که با انتخاب گزینه  “Manage exceptions…” بتوانید مرورگر خود را برای باز کردن تبلیغات پاپ‌آپ بر روی وب‌سایت‌های مختلف شخصی‌سازی کنید.


غیر فعال کردن تبلیغات پاپ‌آپ بر روی مرورگر فایرفاکس

در ابتدا بر روی آیکون منوی اصلی که در قسمت بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کرده و سپس گزینه تنظیمات “options” را انتخاب نمایید.

Image-0052

پس از باز شدن تنظیمات اصلی مرورگر به سربرگ “Content” رفته و سپس با پر کردن تیک گزینه “Block pop-up windows” به سادگی هرچه تمام‌تر تبلیغات پاپ‌آپ بر روی مرورگر فایرفاکس خود را غیرفعال کنید.

Image-0062

در این مرورگر نیز می‌توانید با انتخاب گزینه  “Manage exceptions…” امکان باز شدن پاپ‌آپ در وب‌سایت‌های دلخواه را فراهم آورید.


غیر فعال کردن تبلیغات پاپ‌آپ بر روی مرورگر اینترنت اکسپلورر

شرایط در مرورگر اینترنت اکسپلورر به دلیل کمتر توسعه یافتن آن کمی متفاوت است. بر این اساس برای غیرفعال کردن تبلیغات پاپ‌آپ بر روی مرورگر اینترنت اکسپلورر بر روی سربرگ “Tools” که در قسمت بالای سمت راست صحه قرار دارد کلیک کرده و سپس به گزینه “internet options” را انتخاب نمایید.

Image-0072

در منوی باز شده به سربرگ “Privacy” بروید. در این قسمت با غیرفعال کردن گزینه “Turn on pop-up Blocker”، از باز شدن  تبلیغات پاپ‌آپ در این مرورگر جلوگیری به عمل آورید.

Image-0081

در اینترنت اکسپلورر امکان تنظیم درجه غیرفعال کردن تبلیغات پاپ‌آپ وجود دارد، بدین منظور تنها کافیست بر روی گزینه “Settings” که در جلو قسمت “pop-up Blocker” قرار دارد کلیک کرده و سپس در صفحه باز شده نام وب‌سایت موردنظر را تایپ نمایید.

 

Image-0101

پس از انجام این کار تنها کافیست سطح قفل شدن پاپ‌آپ های موجود در وب‌سایت مورد نظر را در قسمت  “Blocking Level” تنظیم نمایید.


غیر فعال کردن تبلیغات پاپ‌آپ بر روی مرورگر سافاری

در ابتدا بر روی آیکون چرخ دنده که در قسمت بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کرده و سپس گزینه تنظیمات “Preferences…” را انتخاب نمایید.

Image-0111

در صفحه باز شده سربرگ “Security” را انتخاب نمایید و در آن تیک مرتبط با گزینه “Block pop-up windows” را پر کنید.

Image-0121

البته میانبرهایی هم برای انجام این کار در مرورگر سافاری وجود دارد.

Image-0131

اول اینکه پس از کلیک بر روی آیکون چرخ نده، مستقیماً گزینه “Block pop-up windows” را انتخاب نمایید و یا اینکه از کلیدهای ترکیبی میانبر Ctrl+Shift+K استفاده نمایید.


غیر فعال کردن تبلیغات پاپ‌آپ بر روی مرورگر اپرا

بر روی دکمه “Opera” در قسمت بالای صفحه سمت چپ صفحه کلیک کرده و سپس در منوی باز شده به قسمت تنظیمات اصلی مرورگر با کلیک بر روی گزینه “Settings” بروید.

Image-0141 (1)

در صفحه جدید باز شده از منوی سمت چپ به سربرگ “Websites” رفته و در میانه صفحه قسمت “Pop-ups” را بیابید.

در این مرحله برای رهایی از شر باز شدن تبلیغات پاپ‌آپ تنها کافیست تیک گزینه “block Pop-ups” را پُر نمایید.

Image-0151

همچون دیگر مرورگرهای توسعه یافته بر اساس موتور وب‌کیت، در اپرا نیز می‌توانید با مراجعه به قسمت   “Manage exceptions…” وب‌سایت‌های مورد نظر خود را از این قاعده مستثنا کنید.


غیر فعال کردن تبلیغات پاپ‌آپ با بهره گیری از افزونه

اگر از طریق روش‌های فوق نتوانستید به هدف خود دست یابید، یکی از آسان‌ترین راه‌ها استفاده از افزونه رایگان و متن‌باز “AdBlock Plus” می‌باشد.

این افزونه تقریباً برای تمامی مرورگرهای محبوب توسعه یافته و کار با آن بسیار راحت است. این افزونه تمامی تبلیغات نمایش داده شده در وب‌سایت ها اعم از پاپ‌آپ یا در قالب فرمت‌های swf و gif را شناسایی و غیرفعال می‌کند و شما در نتیجه شاهد وب‌سایتی بدون تبلیغات بعضاً آزار دهنده خواهید بود.

Image-0161

برای نصب این افزونه تنها کافیست به وب‌سایت سازنده آن از طریق این لینک مراجعه کنید و سپس بر روی دکمه “Install” در پایین صفحه کلیک کنید تا به فروشگاه نرم‌افزاری مرورگر خود منتقل شوید.

اینستاگرام آفیس نت
  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین
طراحی سایت آسان و ارزان شد ، با اورینو حرفه ای شروع کنید (کلیک کنید)
فرم درخواست مشاوره رایگان