دریافت کاتالوگ شرکت
قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران - طبقه دوم - پلاک 215

برنامه جعلی WhatsApp با تعداد دانلود بالا

۱۳۹۶/۸/۱۵ ۱۹:۴۱:۰۰
برنامه جعلی WhatsApp با تعداد دانلود بالا
اخیرا برنامه جعلی WhatsApp با نام «Update WhatsApp Messenger» در گوگل پلی منتشر شده که استقبال زیادی از آن شده است. در ادامه با آفیس نت همراه باشید...

باید به کاربران اندروید هشدار دهیم که سرویس کسب و کار محبوب ترین پیام رسان، WhatsApp، یک نسخه جعلی از برنامه در فروشگاه Google Play است. نسخه جعلی و مخرب WhatsApp Business که به عنوان «Update WhatsApp Messenger» ارائه شده، در فروشگاه Google Play با نام توسعه دهنده WhatsApp Inc* در دسترس است. در حال حاضر چندین نسخه تقلبی دیگر از این اپلیکیشن پیام رسان وجود دارد که یکی از آنها تا 5000 بار و دیگری یک میلیون بار دانلود شده است. این نرم افزار مخرب اولین بار توسط کاربری در توییتر به نام MujtabaMHaq کشف شد و پس از آن توسط وب سایت WhatsApp، ردیابی و تایید شد.

اگر چه WhatsApp ماه گذشته رسما نسخه ی بتای کسب و کار خود را اعلام کرد اما هنوز آن را به عنوان یک سرویس مستقل عرضه نکرده است. این برنامه ی کسب و کار در واقع برای کاربران در برقراری ارتباط آسان تر در زمینه های تجاری طراحی شده است. در ماه های آینده، برخی از ویژگی های جدید این نسخه برای حل برخی از این چالش ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت و آزمایش خواهد شد.

اما موضوعی که قابل بحث است این است که چگونه گوگل نمیتواند نرم افزار های مخرب را در فروشگاه خود کشف کند و امنیت را برای کاربران فراهم سازد. به طور کلی میلیون ها کاربر از این نرم افزار های مخرب استفاده میکنند و در خطر از دست دادن اطلاعات شخصی خود هستند. این موضوع به یک روند عادی تبدیل شده است و بسیار نگران کننده خواهد بود.

اینستاگرام آفیس نت
  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین
طراحی سایت آسان و ارزان شد ، با اورینو حرفه ای شروع کنید (کلیک کنید)
فرم درخواست مشاوره رایگان